Tabi ki isteyen herkes çizebilir.Yetenek bu işin %30’unu oluştururken;çalışma,istek ve arzu %70’ini oluşturur.Resim yapmayı gerçekten seven ve bu konuda çaba gösteren bir insanın doğru bir eğitimle yapamayacağı bir şey yoktur.Düzenli çalışma ve disiplin bu işin hassas noktalarından biridir.Birey resim çizme sanatını ciddiye almalı ve sürekli kendini nasıl geliştirebileceğini düşünmelidir.

Biz İzmir Resim Kursu olarak öğrencilerimizin kendilerini ifade edebilecekleri, resmi bir yaşam tarzına dönüştürebilecekleri bir yer hazırladık Resimkursumuzda ilk olarak temel sanat ve desen eğitimleri verilmektedir. Bu eğitimlerden sonra kişinin kendi isteğine göre bir program çıkartılmaktadır. Bu programa göre öğrenciye suluboya, karakalem, yağlı boya ve pastel gibi birçok teknik öğretilmektedir.

Resim kursumuzda sadece teknik detaylar değil hangi yüzey üzerine hangi uygulamaların yapılabileceği hakkında da bilgi sahibi olursunuz. Kursumuzun hafta içi ve hafta sonu dersleri olmak üzere alternatifleri mevcuttur. Çalışma temponuza, okulunuza göre istediğiniz gibi seçim yapabilir ve “Ben de resim yapıyorum.” diyebilirsiniz.

Resim Çiziminde Karakalem Kullanımı

Görsel sanatlarda eğitim ve esere başlamak karakalem tasarım çalışmaları ile olur. Bununla birlikte Karakalem, başlı başına da bir sanat dalı olagelmiştir. Farklı renkler yerine aynı rengin farklı tonlarıyla (valör) resme boyut verilir. Manzara, iç mekan, natürmort ve soyut çalışmalar karakalem ile yapılabilse de çoğunlukla portre çiziminde kullanılır. Portrede karakalem, yağlı boya gibi sanatsal ve ticari değerini korumaktadır. Aynı zamanda diğer tekniklere oranla daha kolay ve daha masrafsız olması bu alanda amatör çalışmaları eskizleri artırmaktadır.

Türlü sanat görüşlerine rağmen karakalem realizm (gerçekçilik) olgusunun en kalıcı tekniğidir.Ressamların değişken tarzları olmasına rağmen en belirgin üsluplar; tarama, karalama, tonlama ve gölgelendirmedir. Sanatçıların dünyasında füzen kalem hariç parmakla deseni yaymak ve dağıtmak hoş karşılanmamaktadır.

resim kursu İzmir // İzmir resim dersi